Binance wprowadza na rynek wieczyste kontrakty terminowe typu future wyceniane w Bitcoinu

Tak zwane „COIN-margined“ instrumenty pochodne powinny pomóc użytkownikom zdywersyfikować swoje transakcje, mówi Binance Futures.

Giełda kryptograficzna Binance uruchomiła nowe kontrakty terminowe typu „COIN-margined“ wyceniane w Bitcoin, jak wynika z komunikatu prasowego.

W odróżnieniu od tradycyjnych kontraktów terminowych, gdzie kupujący i sprzedający są zobowiązani do zawarcia transakcji w ustalonym terminie niezależnie od aktualnych warunków rynkowych, kontrakty perpetual nie mają okresu ważności. Oznacza to, że inwestorzy mogą utrzymywać swoje pozycje bezterminowo.

Pobierz aplikację The Decrypt App.

Pobierz naszą aplikację, aby uzyskać najnowsze wiadomości i funkcje na wyciągnięcie ręki. Bądź pierwszym, który wypróbuje The Decrypt Token i wiele więcej.

Najnowsze instrumenty pochodne Binance’a są również „odwrócone“, co oznacza, że są one zabezpieczone i wyceniane w Bitcoin i innych kryptocurrencies zamiast fiat. Marginesy są formą pożyczki pożyczonej od maklera i używanej do kupna różnych aktywów. Pożyczki te są zazwyczaj denominowane w dolarach amerykańskich lub innych tradycyjnych walutach.

Binance’s perpetual Bitcoin-priced futures, podobnie jak ich wcześniej uruchomione kwartalne odpowiedniki, pozwalają na dźwignię finansową do 125x – czynnik, przez który można pomnożyć wartość transakcji zabezpieczającej, jak również ryzyko.

Bitcoin
Działalność na regulowanych giełdach kontraktów terminowych Bitcoin’a nigdy nie była większa
Otwarte zainteresowanie regulowanymi rynkami instrumentów pochodnych Bitcoin’a wzrosło w przeszłości, ponieważ podmioty instytucjonalne nadal interesują się tym młodym aktywem. Według danych z analityków Skew…

Zgodnie z zapowiedzią, krypto-marginesowe kwartalne i wieczyste kontrakty terminowe Binance’a mają na celu pomóc użytkownikom w dalszej dywersyfikacji metod transakcyjnych i zwiększeniu efektywności marż.

Jak donosi Decrypt, aktywność na regulowanych giełdach kontraktów terminowych na Bitcoin Future i Ethereum uderzyła ostatnio w kolejny nowy rekord, co sugeruje rosnące zainteresowanie ze strony inwestorów instytucjonalnych.