Ten wskaźnik Bitcoin osiąga historyczne poziomy odwrócenia

Bitcoin i Ethereum w tym roku regularnie dzielą centralne miejsce. W rzeczywistości niektórzy twierdzą, że Ethereum przebiegł więcej kilometrów i przyciągnął więcej uwagi niż BTC w tym roku. Taki scenariusz rozgrywał się również na rynkach. W trakcie pewnych okresów zwyżkowych w 2020 r., Szczególnie pod koniec lipca, Ethereum przewodził rynkowi dzięki wzrostowi, zanim Bitcoin Era dołączył 48 godzin później. Takie krótkie zaklęcie zaobserwowano również w ostatnim tygodniu maja.

Jednak w chwili pisania tego tekstu sytuacja stawała się trudna, a rynek zbiorowy oczekiwał, że „twardy” Bitcoin wyprowadzi ich z tego okresu wypłat. Takie oczekiwania można podkreślić, obserwując poniższe wykresy.

Źródło: pochylenie

Jak widać na wykresie , 3-miesięczny Implied Vol Spread Ethereum-Bitcoin spadał po osiągnięciu szczytu w połowie sierpnia. Oznacza to, że rynek oczekuje obecnie, że Bitcoin przywróci zmienność, zamiast podtrzymywać swoje nadzieje na Ethereum . Jest to interesujące, ponieważ przez większość 2020 roku implikowana zmienność ETH- BTC była świadkiem przewagi od końca Ethereum, szczególnie w odniesieniu do wprowadzenia akcji cenowej na rynek.

Jednak gdy rynek osiąga prawdopodobne lokalne dno, wszystkie oczy są teraz skierowane na Bitcoin, a większość oczekuje, że BTC będzie napędzać wycenę rynku.

Źródło: pochylenie

Wykresy zrealizowanej zmienności sugerują podobną narrację. Dzięki 3-miesięcznemu spreadowi ETH-BTC realizowanemu na pochyłości, jasne jest, że BTC staje się już bardziej autorytatywny na rynku cyfrowym. Taka sytuacja z pewnością pozwoli na wzrost korelacji rynkowej w ciągu najbliższych kilku miesięcy, a BTC prawdopodobnie podejmie decyzję w czwartym kwartale 2020 roku.